ترجمه رشته مدیریت

 

ترجمه تخصصی مدیریت به معنای استفاده از یک مترجم تخصصی برای ترجمه متون و مقالات تخصصی رشته مدیریت است. منظور از مترجم تخصصی فردی است که در همین زمینه تحصیل کرده و به لغات و اصطلاحات تخصصی این رشته آگاهی دارد. بنابراین برای ترجمه متون تخصصی گرایش مدیریت باید از یک مترجم تخصصی در همان حوزه استفاده نمود؛

در ترجمه انگلیسی به فارسی مقالات رشته مدیریت استفاده از مترجم عمومی به هیچ عنوان نمی تواند مفید باشد و یک مترجم عمومی هر چند هم حرفه ای باشد نمی تواند در زمینه تخصصی مدیریت مانند یک مترجم متخصص در آن زمینه عمل نماید. چرا که یک عبارت یکسان در رشته های مختلف معانی مختلفی به خود می گیرد که آن معنی خاص در آن رشته برای دانشجویان آن رشته مورد قبول و پذیرفته شده است و به کارگیری معانی دیگر آن سبب کج فهمی خواهد شد؛ مثلا در ترجمه تخصصی مدیریت بازرگانی با کلی اصطلاح تخصصی در این زمینه سروکار داریم که درک آن برای همگان میسر نیست.

در ترجمه فارسی به انگلیسی مقالات تخصصی مدیریت، با مسئله جدیدی روبرو هستیم و آن سخت گیری ژورنال های مختلف در رعایت دقیق موارد نگارشی در متن است. بیشتر خدمات ترجمه فارسی به انگلیسی در تمامی رشته ها مربوط ترجمه مقاله جهت چاپ در نشریات معتبر بین المللی است. تمامی ژورنال های معتبر در صورتی مقاله شما را می پذیرند که متن بسیار روان و ترجمه مناسبی داشته باشد. در ژورنال های معتبر، فایل قبل از ارسال برای داوری، از نظر ادبی بررسی شده و در صورتی که دارای اشکال باشد در اولین مرحله با عنوان poor english ریجکت خواهد شد. به عبارتی اگر مقاله شما سطح علمی بالایی داشته باشد ولی از نظر ترجمه جایگاه مناسبی نداشته باشد قبل از داوری توسط سردبیر ژورنال ریجکت خواهد شد.لذا اهمیت ترجمه فارسی به انگلیسی مدیریت کمتر از محتوای مقاله نبوده و بایستی ترجمه مقاله شما بسیار با کیفیت انجام گیرد.

اینجانب فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه تهران  بوده و از سال 1386 مشغول به ترجمه متون تخصصی رشته مدیریت از انگلیسی به فارسی و از فارسی به انگلیسی می باشم.  فرآیند ثبت سفارش در سایت اینجانب بسیار ساده می باشد. کافی است بعد از ثبت نام در سایت، فایل خود را به همراه شماره موبایل خود در سیستم وارد نمایید تا سفارش شما ثبت شود. پس از ثبت فایل شما قیمت گذاری شده و در پنل به اطلاع شما خواهد رسید. سپس از طریق کادر پرداخت هزینه مبلغ بیعانه را واریز نموده و شماره رسید پرداخت را در پنل ارسال می نمایید. پس از انجام کار ترجمه، در پنل به شما اطلاع می دهم تا باقی مانده را پرداخت نمایید و ترجمه نهایی را دریافت نمایید. برای عضویت در باشگاه مشتریان اینجانب و سفارش ترجمه می توانید از قسمت زیر استفاده نمایید:

عضویت در باشگاه مشتریان و سفارش ترجمه

ترجمه های آماده

فایل های اکسل آماده