تابلو نویسی چلیپا

«هدیه دادن» و «هدیه گرفتن» از كارهای جالبی است كه در تمام دنیا به مناسبت‌های مختلف انجام می‌شود و از هر جنس و رنگ و سن كه باشید، این كار باعث ایجاد ارتباطات عمیق‌تر و بهتر بین شما و دهنده یا گیرنده هدیه می‌شود. خیلی‌ها هدیه گرفتن را دوست دارند و عده‌ای دیگر هم بر عكس، از دادن هدیه بیشتر لذت می‌برند. آیا تا به حال با این مشکل روبرو شده اید که چه هدیه ای به همسر، دوست یا همکار خود بدهید؟ شاید به دنبال هدیه ای خاص می گشته اید از طلا و کیف و ادکلن گرفته تا غیره ولی هیچ کدام نتوانسته اند توجه شما را جلب کنند. هدیه خوب لزوما هدیه ای گران قیمت نیست بلکه هدیه ای است که درعین سادگی و زیبایی بتواند یادآور لحظات خوب با هم بودن باشد. بنابراین بنده به شما تابلوی خوش نویسی شده به سبک چلیپا پیشنهاد می کنم که می توانید با انتخاب یک شعر دو بیتی به سلیقه خودتان و یا به سلیقه بنده، این تابلو را برای شما طراحی کنم سپس شما خود آن را بر روی یک کاغذ متالیک چاپ کرده و روی یک شاسی چوبی بچسبانید. مطمئنا دریافت کننده این هدیه، از خاص بودن آن خوشحال خواهد شد.


چلیپا چیست؟
چلیپا یکی از پرکاربردترین قالبها و شیوه‌های نگارش در خوشنویسی به‌ ویژه در ایران است. خط چلیپا شکلی است از دو خط متقاطع که به زوایای قائم تقاطع کرده باشند. به نوشته امیرخانی چلیپا مورب نوشتنِ دو بیت یا چهار مصراع از شعری، با مضمون و پیامِ واحد، در یک صفحه مستطیل است. بدین ترتیب که باید چهار سطر شعر را، که امکان دارد از نظر هندسه حروف و کلمات، ناموزون و ناهمگون باشند، در مجموعه‌ای تناسب بخشند، ضمن آنکه در مجموع و در هر چهارسطر، نسبتهای مشترک چون زنجیره‌ای پیوستگی داشته باشند و در آن اصول زیبایی رعایت شود.

نحوه سفارش:
کافی است موضوع هدیه (تولد، سالگرد ازدواج، دوستی یا غیره ) را مطرح کنید، سپس یا خودتان یک دوبیتی از اشعار شاعران مورد علاقه خود انتخاب کنید یا پس از پرداخت بیعانه، از اینجانب بخواهید یک دوبیتی مرتبط با موضوع هدیه برای شما انتخاب کنم. عکس خوشنویسی چلیپا را برای شما طراحی کرده و پس از پرداخت مابه التفاوت، برای شما می فرستم. سپس شما آن را به عکاسی برده و بر روی کاغذ متالیک چاپ و روی تخته شاسی بچسبانید و هدیه دهید. بدیهی است در صورت تمایل مشتری، بیت های انتخاب شده و همچنین رنگ متن، پس زمینه و حاشیه با هماهنگی ایشان انجام خواهد شد.

 

عضویت در باشگاه مشتریان و سفارش طراحی تابلو 

ترجمه های آماده

فایل های اکسل آماده